Ehitus

Ehitus

Tänapäevased lahendused ja kogemustega ehitaja

Kõik kavandatud korterelamud on viie maapealse korrusega, mis toetuvad monoliitsest raudbetoonist lintvundamendile. Hoonete kandvad seinad on projekteeritud täisvalatud ja sarrustatud õõnesplokkidest. Välisseinte viimistlusmaterjalina on kasutatud silikoonkrohvi ning rõdude viimistlusel klaasi puitu ja betoonplaate.
Hoone mittekandvad siseseinad on projekteeritud plokkidest müüritisena või kergkarkassil kipsplaatidest seintena. Valikud tehakse lähtudes vajalikust heli- ja tulekindlusest, tulenevalt nõuetest ja standarditest.
Hoone on projekteerinud arhitektid Aigar Roht ja Timmo Lass arhitektuuribüroost Korrus.


Energiatõhusus

Hoone on projekteeritud B energiaklassi

Küte

Hoone on ühendatud Fortum kaugküttevõrguga. Korterites on vesipõrandaküte, mida saab reguleerida ruumipõhiselt. Soojuskandjaks on kaugkütte abil soojendatav vesi, mis suunatakse põrandkütte-kollektoritesse. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud esikusse/ garderoobidesse. Soojussõlm asub hoone 1. korrusel tehnilises ruumis.

Lift

Hoones on üks lift läbi kõigi korruste, võimaldades mugavat liikumist maapinnatasandil asuvalt sissepääsukorruselt elukorrustele.

Elekter ja nõrkvool

Hoonesse paigaldatakse tänapäeva nõudmisi ja vajadusi rahuldav elektrisüsteem. Korteritesse paigaldatakse kahesektsiooniline elektri- ja nõrkvooluosaga kilp, kus on tugevvoolu kaitsmed, nõrkvoolu kaablite jaotuskoht ja võimalik koht andmeside seadmetele.

Aknad ja uksed

Korteritel on suured aknad ja igal korteril klaaspiirdega rõdu. Aknad on 3-kordse klaaspaketiga, mille projekteeritud soojajuhtivus on U<0,9 W/m²K. Korterite välisuksed on tulekindlad värvitud puituksed, siseuksed on spoonitud sileuksed.

Fonolukk

Hoonete trepikodade sissepääsud varustatakse fonosüsteemiga. Korterites paiknevad fonotelefonid, mis on varustatud uksekella funktsiooniga.

Ventilatsioon

Korterite õhuvahetuse ja tervisliku sisekliima tagab hoonete esimesele korrusele paigaldatud soojustagastusega sundventilatsiooniseade. Köökidesse on pliitide jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik. Köögikubu pliidi kohale valib ja paigaldab vastavalt projektiga ette antud normidele korteri omanik.